Pagrindinis
Rinkos naujienos

Kibernetinis saugumas

Rinkos naujienos

2023-11-21

Kibernetinis saugumas

Kibernetinis saugumas, kam aktualu?

Kibernetinis saugumas yra aktualus visiems, kurie naudojasi informacinėmis technologijomis, internetu arba bet kokiomis elektroninėmis priemonėmis. Tai apima įmones, valstybės institucijas, organizacijas, asmenis.

Kibernetinio saugumo svarba yra susijusi su tuo, kad šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau veiklos vyksta internete, o tai sukuria naujus pavojus bei grėsmes.

Kodėl kibernetinis saugumas yra aktualus:

  1. Duomenų saugumas: Dauguma organizacijų tvarko didelius kiekius jautrios informacijos, tokių kaip klientų duomenys, finansinės operacijos ir verslo paslaptys. Kibernetinės atakos gali pakenkti duomenų saugumui ir sukelti reputacijos nuostolių bei teisinių padarinių.
  2. Verslo tęstinumas: Dauguma įmonių priklauso nuo informacinių technologijų efektyvaus veikimo. Kibernetinės atakos gali sutrikdyti verslo procesus, stabdyti veiklą ir sukelti finansinių nuostolių.
  3. Asmeninis privatumas: Privatūs asmenų duomenys yra dažnas kibernetinių nusikaltėlių tikslas. Jei jie patenka į neautorizuotas rankas, tai gali sukelti finansinių nuostolių ir galima identiteto vagystė.
  4. Nacionalinė sauga: Kibernetinėmis atakomis gali būti siekiama paveikti valstybės institucijų, kritinės infrastruktūros arba net valstybės gynybą. Šios atakos gali turėti didelį politinį ir ekonominį poveikį.

Kibernetinio saugumo strategijos apima technines, organizacines ir žmogiškąsias priemones, siekiant užtikrinti informacijos sistemų apsaugą nuo įvairių grėsmių. Tai apima antivirusinių programų naudojimą, pareigūnų/darbuotojų mokymą, teisinio reguliavimo laikymąsi ir daug kitų veiksmų. Visi šie aspektai yra svarbūs siekiant užtikrinti kibernetinį saugumą įvairiose srityse.